Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Fashion
  4. Co jste možná ani netušili o ponožkách...

Co jste možná ani netušili o ponožkách...

Za první předchůdce dnešních ponožek jsou považovány onuce – kousky zvířecí kůže, do kterých si balil chodidla pravěký člověk. První písemné zmínky se dochovaly z dob starověkého Říma. Zde si obyvatelé vkládali rouno, které bylo vyrobené ze zvířecích chlupů, do sandálů. Podle toho také ponožky vypadaly - byly totiž rozdělené na dvě části (možná předchůdci dnešních ponožek prstových :) ). Nejstarší ponožky, připomínající svým tvarem ty dnešní, měly svůj původ v Egyptě. Na ponožky bohaté bylo období středověku. Pro jejich výrobu se využívala vlněná příze a ti nejbohatší se pak pyšnili ponožkami hedvábnými.

Ponožky a současnost

V současné době si můžeme pořídit nejen ponožky různých barev a vzorů, ale také s různými vlastnostmi. Také existuje etiketa, která je s ponožkami spojovaná – barva ponožek, především u mužů, by měla ladit s kalhotami (ovšem o jeden odstín tmavší) nebo s botami (tady zase o odstín světlejší).

Odd Socks Day – Den zvláštních ponožek

Probíhá v polovině listopadu, během Týdne proti šikaně, který se poprvé objevil v roce 2017. Jedná se o způsob, kterým můžeme vyjádřit svůj neobvyklý životní styl. Pokud dokážeme ocenit zvláštní ponožky, proč bychom nemohli ocenit rozdílné životy každého z nás?  

Věděli jste, že i u nás můžete pořídit VESELÉ PONOŽKY

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli