Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Cleaning hacks
  4. Pečujete správně o své oblečení?
31.10.2022
Cleaning hacks

Pečujete správně o své oblečení?

Oblečení vyrobené z organických materiálů, mezi něž patří vlna, hedvábí nebo třeba kašmír, je velmi příjemné a kvalitní a nabízí dokonalé pohodlí. Také je však dražší a vyžaduje speciální péči, jinak své pohodlí a kvalitu ztrácí.

Jak se tedy o takové oblečení starat?

Nechte se inspirovat našimi tipy.

  • Vhodný prací prostředek

Při nákupu hledejte takový, který je určený právě pro tyto materiály. Úplně vhodné nejsou gely a prášky určené pro bílé prádlo. Většinou totiž obsahují bělidla a ta by mohla tyto materiály poškodit.

  • Správné dávkování

Držte se pokynů uvedených na obalu pracího prostředku. Použijete-li větší množství, mohly by zbytky pracího prostředku zůstat na oblečení, na kterém se pak vytvářejí skvrny.

  • Vhodné prací programy

Na většině oblečení jsou na cedulkách uvedené symboly, které vám řeknou, jakou teplotu vody jednotlivé kousky snesou. Většina moderních praček nabízí speciální šetrné programy. Oblečení není vhodné ždímat v pračce, raději to učiňte ručně. Pokud však chcete použít pračku, volte co nejnižší počet otáček.

  • Správné sušení

Oblečení, které je vyrobené z choulostivějších materiálů, není vhodné sušit pověšené. Ideální je, pokud jej položíte na ručník nebo na celou plochu sušáku. Předejdete tak jeho vytahání nebo deformacím. Ani sušení na přímém slunci nebo na radiátoru není tou správnou volbou.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli