1. Úvod
  2. Blog
  3. Fashion
  4. Sukně – módní kousek do práce, společnosti i pro chvíle odpočinku

Sukně – módní kousek do práce, společnosti i pro chvíle odpočinku

Tento kousek rozhodně nesmí chybět v šatníku žádné ženy. Díky různým druhům si svoji oblíbenou variantu najde žena každé postavy. Podle čeho vybírat? Kromě barvy a materiálu se nabízí i další možnosti.

Tvar a střih – balonová, áčková, volánová, pouzdrová nebo třeba půlkolová, skládaná, z dílů, se sedlem nebo s podsádkou.

Délka – mini nebo midi, nad kolena, pod kolena, krátká nebo dlouhá.

 

Áčková sukně je vhodná téměř pro každou příležitost a hodí se skoro ke každému typu postavy, jen je nutno zvolit tu správnou délku. Pouzdrová sukně patří do každého dámského šatníku. Nosit ji mohou ženy štíhlé i plnoštíhlé, jen je potřeba sáhnout pro ten správný materiál. Štíhlé ženy si mohou dovolit úplet i materiál pružnější. Ženy plnoštíhlé by měly volit materiály spíše pevnějšího charakteru. Může opticky ubrat několik centimetrů v oblasti bříška. Tento styl sukně se často využívá jako kancelářský dress code. Balonová sukně sice mnoho příznivkyň nemá, je to však chyba, neboť vhodně zvolená délka může působit zeštíhlujícím dojmem. Oblíbenými kousky jsou především balonové sukně sportovního typu.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli